10.8 C
София
събота, 19 апр. 2025

Binance помага на няколко държави за създаване на резерви в криптовалута

Най-четени

Още от същото

Борсата за криптовалута Binance, която е обвинена в злоупотреби от Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ (SEC) от 2023 г., съветва правителствата на няколко държави относно регулирането на цифровата валута. Това съобщи ръководителят на платформата за търговия Ричард Тан пред Financial Times.

Според него, подходът на САЩ към криптовалутите, включително по отношение на създаването на национален резерв, се е променил драматично при президента Доналд Тръмп. Това насърчава други страни да предприемат подобни действия.

Сега САЩ са „значително пред други страни по отношение на юрисдикцията в тази област“, ​​

казва Ричард Тан, отбелязвайки, че Binance „е получила редица оферти от няколко правителства и суверенни фондове за сътрудничество за създаване на резерви в криптовалута“. Той обаче отказа да назове държавите, с които компанията работи.

Докладите за услугите на Binance идват почти година и половина, след като борсата се призна за виновна по наказателни обвинения, свързани с пране на пари и нарушаване на международни финансови санкции, като се съгласи да плати повече от 4.3 милиарда долара глоби, се казва в публикацията. След това съоснователят и главен изпълнителен директор на платформата Changpeng Zhao се оттегли и беше наследен от Ричард Тан. По-късно бившият шеф на крипто борсата прекара четири месеца в затвора.

САЩ също обявиха, че ще въведат 5-годишна програма за мониторинг на Binance

през 2024 г., за да гарантират съответствието на борсата с финансовите разпоредби. Почти една четвърт от всичките 6000 служители на Binance работят върху усилията за постигане на това съответствие, според Ричард Тан, и компанията ще продължи да инвестира сериозно в тази област.

Рори Дойл, ръководител на отдела за финансови престъпления в софтуерната група Fenergo, коментира пред Financial Times, че международните правила за борба с прането на пари са „актуализирани през последните години“, за да обхванат компаниите за криптовалута. „Прането на пари е бизнес с 2-3 трилиона долара годишно и криптовалутата става все по-популярна“, отбеляза той. В тази ситуация „небрежното отношение“ към регулирането на цифровата валута е неприемливо, добавя Рори Дойл

Източник: Banker.bg

spot_img

Последни публикации