28.8 C
София
вторник, 23 юни 2026

Втори блок на ТЕЦ „Бобов дол“ вече работи

Най-четени

Още от същото

ТЕЦ „Бобов дол“ пусна спрения през май с принудителна административна мярка от МОСВ заради изпускани вредни емисии втори блок на централата – макар че самата мярка не е отменена от страна на екоминистерството.

Очевидно направените предписания са изпълнени.

До дни в ТЕЦ-а ще заработи още един блок, където последните седмици се отстранява авария.  

Централата не работи повече от седмица, нямаше никакво производство на електроенергия денонощия наред, след като единият от блоковете е в цялостен ремонт, който трябва да приключи през септември, а в трети блок възникна авария.

Мощността на всеки един от блоковете е 210 мегавата. 

Източник: Banker.bg

spot_img

Последни публикации