28.8 C
София
събота, 27 юни 2026

Част от американските военни самолети вече не са на летище „Васил Левски“

Най-четени

Още от същото

Четири американски самолета са излетели до момента от летище „Васил Левски“. Това е съобщило Министерството на отбраната за БТА и е уточнило, че до понеделник поетапно ще отлетят всички.

Преди дни премиерът Румен Радев съобщи, че американските самолети ще напуснат софийското летище до края на юни.

На 29 май правителството реши да удължи до 30 юни на срока на пребиваване в България на до 15 американски самолета. Те бяха базирани на летище „Васил Левски“ през февруари заради военната интервенция в Иран.

Източник: Banker.bg

spot_img

Последни публикации